31 lipca 2022

34 ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA

W ciągu roku są dwa dni, szczególnie ważne dla każdej świątyni: dzień jej patrona i rocznica jej poświęcenia. Pierwszy z nich jest odpowiednikiem naszych imienin - w tym dniu w kościele obchodzona jest uroczystość odpustowa. Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia chrztu. Przez chrzest człowiek staje się dzieckiem Bożym; przez poświęcenie świątynia staje się budynkiem przeznaczonym do wyłącznej służby Bożej.

Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła, który powstał przy małym najstarszym sopockim kościele (obecnie kaplicy Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny). Inicjatorem i budowniczym naszego kościoła jest ks. dr Tadeusz Cabała (zmarły przed 8 laty). Jesienią w roku 1985 ruszyły prace przy budowie nowej świątyni, która powstawała przez 3 lata dzięki wielkiemu zaangażowaniu Filipińczyków. Uroczystego aktu poświęcenia kościoła dokonał Ksiądz Kardynał Jaime Sin, arcybiskup Manili i prymas Filipin 31 lipca 1988 roku. Dzisiaj obchodzimy 34 rocznicę tego wydarzenia.

Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania - miejscem, w którym Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi nas swoim Słowem i Ciałem. Świątynia jest także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół - żywą świątynią Boga.

ks. Wojciech

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
80 0.074241161346436