- W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową, która rozpoczyna okres Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej mszy św. poświęcimy palmy. Przed mszą św. o godz. 12.00 dokonamy poświecenia palm przed naszym kościołem, a następnie procesyjnie wejdziemy do świątyni. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 13.00 do 17.00. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie tegoroczne gorzkie żale o godz. 17.00.
- Przed nami Triduum Paschalne, które wymaga wielu przygotowań. Zwracamy się z prośbą do osób, które chciałby aktywnie włączyć się w liturgię o przyjście na spotkanie w najbliższy wtorek o godz. 19.00 do Domu Katolickiego.
- W Wielkim tygodniu zapraszamy wszystkich, którzy pragną pojednać się z Bogiem w Sakramencie Pokuty. Okazja do spowiedzi: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.30 do 18.30. W piątek od godz. 9.00 – 14.00 i od 21.00 – 23.00. W sobotę od godz. 9.00 – 15.00.
- W Wielki Czwartek w dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, która będzie w naszej zabytkowej kaplicy. Adoracja w kaplicy do godz. 22.00.
- W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00. Nowennę do Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy o godz. 15.00. Wieczorne nabożeństwo i adoracja krzyża o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Drogę Krzyżową o godz. 21.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele przy grobie Pańskim potrwa do godz. 23.00. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
- W Wielką Sobotę przeżywać będziemy Wigilię Paschalną. Początek adoracji w kościele o godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kaplicy od godz. 9.00 do 17.00. Przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Wieczorną liturgię Wielkiej Soboty połączoną z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec oraz w miarę możliwości zabezpieczenie ich przed kapaniem wosku na ławki i posadzkę.
- W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00. Kolejne Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00. W II dzień Świąt Wielkanocnych Msze Święte jak w każdą niedzielę.
- W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
- Jutro ze względu na wspomnienie Dobrego Łotra otaczamy modlitwą więźniów, którzy pragną odpokutować za swoje winy.
- Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie tylko w poniedziałek.
- Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Do skarbon umieszczonych w kościele można złożyć ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, a do koszyka przed ołtarzem przekazać skarbonki wielkopostne czy też jałmużnę dla najuboższych z naszej parafii.
- Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.
Pobierz jako PDF