XXI Niedziela Zwykła w ciągu roku

22 sierpnia 2020

  • Serdecznie witamy i pozdrawiamy naszych gości. Niech Pan Bóg na ostanie dni wakacyjnego wypoczynku wszystkim błogosławi. 
  • W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim. W naszym kościele znajduje się obraz Matki Bożej Częstochowskiej z relikwiami św. Jana Pawła II, który został poświęcony na Jasnej Górze.
  • Jutro o godz. 19.00 w naszym kościele wystąpi Trio wiolonczelowe TRE CELLI w składzie: Agnieszka Kaszuba, Anna Sawicka i Maria Staśkowiak. Zapraszamy na koncert. Wstęp wolny.  
  • W sobotę po Mszy Świętej porannej różaniec rodziców i dziadków w intencji dzieci oraz wnuków. 
  • Pamiętajmy, że przestrzeganie zaleceń sanitarnych, związanych z pandemią koronawirusa, to wyraz naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem, a także stosowanie w praktyce ewangelicznej zasady miłości bliźniego i troski o dobro wspólne. Zakrywanie ust i nosa, w miejscach określonych przez służby sanitarne – w tym w kościołach i kaplicach – jest prostym gestem, który świadczy o odpowiedzialności i dojrzałości. Podobnie przestrzeganie zasad higieny, m.in. dezynfekcja rąk, to zachowania, które pokazują nasze podejście do ewangelicznej zasady miłości bliźniego.
  • Intencje mszalne można zamawiać po Mszy św. w zakrystii.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia wakacyjna prasa katolicka oraz słynna książka o naszym patronie pt.: „Jestem święty Andrzej Bobola. Zacznijcie mnie czcić”. Zabierzemy również ze sobą wodę święcona, która została przygotowana w specjalnych buteleczkach.
  • Dziękujemy naszym parafianom oraz gościom za wsparcie modlitewne i materialne naszego kościoła. Przed tygodniem na pomoc w Bejrucie zebraliśmy 2 tyś 183 zł. Środki zostały przekazane Caritas Polska, która niesie pomoc ofiarom tragedii. 
  • Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.
  • W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności naszą parafiankę: śp. Lilianę Sągin l. 86 z ul. Majkowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz 

błogosławionego tygodnia.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.25899910926819