- Pozdrawiamy i witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy dobrej pogody, udanego wypoczynku oraz opieki patrona Św. Andrzeja Boboli. Zapraszamy do udziału w Mszach św. w ciągu tygodnia o godz. 9:00 lub 18.00. Zachęcamy do nawiedzenia zabytkowej kaplicy, w której trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godzinach: 9.30 - 17.00 i w Niedziele: 13.00 - 17.00.
- Zapraszamy parafian oraz gości na nabożeństwa, które odprawiamy w naszym kościele w ciągu tygodnia – w poniedziałki po wieczornej Mszy św. ku czci św. Andrzeja Boboli, w środy o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątki o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
- W piątek, 16 lipca obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie wszystkich, którzy przyjęli szkaplerz maryjny.
- Przykazanie miłości względem Boga i bliźniego, troska o dobro wspólne jakim jest zdrowie, a także oficjalne oświadczeniu Abp Gądeckiego niech będą dla nas zachęta do szczepień przeciwko COVID-19.
- W okresie letnim na ulicach miasta pojawiają się osoby żebrzące, które przybywają tu z całej Polski licząc na łatwy zarobek. Ze względu na hojność mieszkańców Sopotu oraz turystów, osoby żebrzące nie chcą skorzystać z oferowanej im pomocy. Żebranie jest bardziej opłacalne, a wyłudzone w ten sposób pieniądze osoby te przeznaczają przeważnie na zakup alkoholu i innych używek. Najskuteczniejszą więc formą pomocy jest skierowanie osób bezdomnych i żebrzących do odpowiednich instytucji i organizacji. W siedzibie Caritasu w Sopocie przy al. Niepodległości 778 osoby bezdomne mogą otrzymać codziennie posiłek. Tam również mogą skorzystać z łaźni oraz otrzymać czystą odzież.
- Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
- Po Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki.
- Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby kościoła. Dziękujemy także osobom, które pomagają nam w różnych pracach.
- Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości darów za wstawiennictwem Matki Bożej.
- Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy wszystkim radosnego oraz owocnego przeżywania Dnia Pańskiego i całego tygodnia.
Pobierz jako PDF