- Zbliża się koniec roku. W piątek, 31 grudnia, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Eucharystyczne, podczas którego podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro, przeprosimy za popełnione grzechy, a także będziemy prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną w Nowym Roku
- W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Razem z Maryją wejdziemy w Nowy Rok Pański 2022. Tego dnia wpatrzeni w Królową Pokoju, w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Pamiętajmy, że ta maryjna uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych, dlatego zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą Niedzielę, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30.
- Zgodnie z wytycznymi Metropolity Gdańskiego w tym roku kolęda w naszej parafii będzie przebiegała w następujący sposób: Kapłani odwiedzą w domach tylko tych parafian, którzy wyrażą na to zgodę i sami o tym poinformują. Natomiast wszystkich tych, którzy ze względu na chorobę, kwarantannę lub obawę przed zachorowaniem, nie zdecydują się na przyjęcie księdza w swoim domu, wzorem ubiegłego roku, zaprosimy na Msze święte kolędowe do kościoła. O terminie tych mszy poinformujemy w późniejszym czasie. Aby poinformować o chęci przyjęcia w domu kolędującego kapłana, prosimy wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną w kruchcie kościoła i wrzucić do skarbony po prawej stronie prezbiterium lub przynieść ją do zakrystii. Zgłoszenia przyjmujemy do 6 stycznia. O dokładnym terminie kolędy będziemy informować telefonicznie.
- Na koniec roku przygotowaliśmy kolejny numer naszego pisma Barka. Pismo w całości wydane w kolorze, jest kroniką najważniejszych wydarzeń z życia wspólnoty. Znajdziemy w nim artykuły autorstwa naszych kapłanów, parafian i osób związanych z naszym kościołem, a także bogaty materiał zdjęciowy. Dobrowolna ofiara pomoże w pokryciu kosztów druku.
- Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszego kościoła i i uroczystą oprawą świąt. Dziękujemy osobom, które pomogły w sprzątaniu świątyni oraz za przygotowały tegoroczny żłóbek w kościele oraz kaplicy. Dziękujemy zespołowi muzycznemu i organiście za piękną oprawę muzyczną w czasie pasterki i świąt. Ministrantom i lektorom dziękujemy za oprawę liturgiczną.
- Dziękujemy naszym parafianom oraz gościom za wszelkie dowody życzliwości i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ogrzewanie naszej świątyni.
- Na koniec pomódlmy się za wszystkich zmarłych parafian i naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności w tym roku. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Pobierz jako PDF