- Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00.
- We wtorek rozpoczynaj się trzydniowe egzaminy w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej. Pamiętajmy w modlitwie o uczniach klas VIII.
- W środę obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
- W piątek 26 maja obchodzić będziemy Dzień Matki. Ogarniamy wdzięczną modlitwą wszystkie żyjące i zmarłe nasze Mamy.
- W najbliższą sobotę w naszym kościele będzie przeżywali Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzień wcześniej dzieci przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania.
- W piątek rozpoczęliśmy nowennę, która przygotowuje nas do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy za tydzień.
- Zapraszamy do wspólnotowego przeżycia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Podobnie jak w ubiegłych latach, wieczór poprzedzający Pięćdziesiątnicę, członkowie wspólnot naszej Archidiecezji spędzą na modlitwie czuwania w kościołach stacyjnych (szczegóły na tablicy ogłoszeń). Zachęcamy, aby dołączyć się do tej modlitwy zgodnie z rodzajem własnej duchowości, a potem zapraszamy do udziału w Eucharystii sprawowanej przez abp. Tadeusza Wojdę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku o godz. 23.00.
- Przy wyjściu ze świątyni dostępna jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o Wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele przez swojego Ducha.
- Po Mszy św. o 10.30 i 12.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej.
- W ostatnim czasie zmarła nasza parafianka śp. Leokadia Hirsz (lat 97), zam. ul. Pułaskiego. Msza pogrzebowa sprawowana będzie w środę o 10.00.
Pobierz jako PDF