23. NIEDZIELA ZWYKŁA

8 września 2024

  • Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowujmy razem”.
  • Dzisiaj o 16.00 comiesięczna Msza św. o dobrego męża i dobrą żonę. Po Mszy św. spotkanie w parafialnej kawiarence.
  • Zapraszamy codziennie na adorację do naszej zabytkowej kaplicy, która przygotowuje się do prac remontowych.
  • Od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 9.00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Kawiarenka czynna jest również w niedzielę po Mszy św. o 10.30 i 12.00.
  • W piątek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się spotkanie w sprawie wrześniowej pielgrzymki do Wilna.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy do udziału w pielgrzymce rowerowej do Matemblewa. O 9.00 spod naszego kościoła wyruszymy do parafii św. Brata Alberta w Gdańsku-Przymorzu i stamtąd w większej grupie udamy się w asyście policji do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. W planie jest Msza św., ciepły posiłek, a powrót przewidziany jest na godz. 16.00. Dzieci mogą jechać tylko pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.
  • Za tydzień o 11.15 naszej kaplicy odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Nasza archidiecezja przygotowuje się do jubileuszu 100-lecia istnienia. Duchowym przygotowaniem do tego czasu jest peregrynacja relikwii św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Do Sopotu relikwie przybędą za 3 tygodnie. Naszą parafię nawiedzą w czwartek 3 października. Wczesnej, od niedzieli 30 września nasza będziemy przeżywali rekolekcje, które poprowadzi o. Bogdan Meger, karmelita.
  • Nasz dekanat organizuje pielgrzymkę śladami św. Wojciecha, w dniach 8–11 listopada br. W programie m.in. nawiedzenie grobu Świętego patrona naszej archidiecezji i Polski w Gnieźnie, wizyta w Poznaniu oraz w sanktuarium w Licheniu. Szczegółowe informacje i program znajdują się na plakatach. Informacje i zapisy w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie
  • Trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, która odbędzie się w poniedziałek 16 września. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii oraz u ks. Jacka.
  • Październiku natomiast planowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.
  • Zapraszamy do Multikina w Sopocie na film: „Maryja. Matka ludzkości”, Seans został zamówiony na przyszłą środę 18 września na godz. 19.00. Bilety w cenie 16 zł płatne w kasie kina. Więcej szczegółów podamy za tydzień.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia jest prasa katolicka; „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.
  • Organistka p. Magdalena Kasica po blisko trzech latach kończy pracę w naszym kościele i przechodzi do większej parafii bliżej miejsca swojego zamieszkania. Bardzo dziękujemy za piękną posługę w naszej parafii i życzymy obfitości Bożych darów w posłudze liturgicznej na większą chwałę Bożą. Szczęść Boże!

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.033078908920288