24. NIEDZIELA ZWYKŁA

14 września 2024

  • W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace remontowe w naszej zabytkowej kaplicy, stąd przez około rok będzie ona nieczynna. Dziękujemy wszystkim, którzy wpierają nas w tym dziele; za modlitwę i ofiary przekazywane na ten cel.
  • Dziękujemy tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie i pomimo niepewnej pogody wzięli udział w sobotniej pielgrzymce rowerowej do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewa.
  • Dzisiaj o 11.15 naszej kaplicy odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej.
  • Od poniedziałku do piątku po Mszy św. o 9.00 zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki. Kawiarenka czynna jest również w niedzielę po Mszy św. o 10.30 i 12.00.
  • Jutro rano o 8.30 wraz z ks. Jackiem wyruszy pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu. Spotkanie uczestników kwadrans wcześniej przed kościołem.
  • Spotkanie uczestników pielgrzymki do Wilna odbędzie się we wtorek po Mszy św. o 18.00. Zwolniły się dwa miejsca. Bliższe informacje w zakrystii.
  • Młodzież klas pierwszych szkół średnich, którzy chcieliby przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 17.00 do domu parafialnego.
  • W środę zapraszamy do Multikina w Sopocie na film: „Maryja. Matka ludzkości”. Fabuła filmu została zbudowana na najstarszym opisie objawień w Guadalupe. Barwnie opowiedziana historia została uzupełniona przez twórców o przepiękne nagrania z tętniącego życiem największego na świecie sanktuarium maryjnego, a także o śledztwo w sprawie najbardziej niezwykłego wizerunku Maryi, który pozostaje fascynującym wyzwaniem dla naukowców i znakiem dla wiernych. Niezwykle wzruszającymi momentami filmu są świadectwa ludzi z całego świata o cudach, których doświadczyli za wstawiennictwem Matki Bożej z Guadalupe. Zapraszamy w środę na godz. 19.00. Bilety w cenie 16 zł płatne w kasie kina.
  • Nasza archidiecezja przygotowuje się do jubileuszu 100-lecia istnienia. Duchowym przygotowaniem do tego czasu jest peregrynacja relikwii św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Do Sopotu relikwie przybędą za 2 tygodnie. Naszą parafię nawiedzą w czwartek 3 października. Wczesnej, bo od niedzieli 30 września będziemy przeżywali rekolekcje, które poprowadzi o. Bogdan Meger, karmelita.
  • Nasz dekanat organizuje pielgrzymkę śladami św. Wojciecha, w dniach 8–11 listopada br. W programie m.in. nawiedzenie grobu Świętego patrona naszej archidiecezji i Polski w Gnieźnie, wizyta w Poznaniu oraz w sanktuarium w Licheniu. Szczegółowe informacje i zapisy w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie.
  • Październiku planowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Bliższe informacje u ks. Wojciecha.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia jest prasa katolicka; „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Są również dostępne kalendarze ścienne na nowy rok za dobrowolną ofiarę. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz remontowy naszej kaplicy.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.030600070953369