Dwunastą Pielgrzymkę Rowerową do Sianowa rozpoczęliśmy od tradycyjnego błogosławieństwa u stóp Matki Bożej Oliwskiej na placu przed Katedrą Oliwską o godzinie 8.00 w sobotę 13 czerwca 2026. Błogosławieństwa udzieł nam ks. biskup Piotr Przyborek.
Z Oliwy wyruszaliśmy rowerami i komunikacją miejską do Gdańska-Osowy pod stację PKM. Po krótkim odpoczynku i modlitwie, w grupach piętnastoosobowych wyruszyliśmy w kierunku Sianowa. Dłuższe postoje mieliśmy w Czeczewie oraz Pomieczyńskiej Hucie. Pielgrzymi nieśli rozmaite intencje, na postojach przed wyruszeniem w dalszą drogę odmawialiśmy dziesiątkę różańca, a punktem kulminacyjnym była Msza św. przed Sanktuarium Królowej Kaszub. Po liturgii na ołtarzu polowym przeszliśmy do kościoła, gdzie przed figurą Matki Bożej uczestniczyliśmy w Akatyście. Po modlitwie wszyscy wsiedliśmy do autokaru, który przywiózł nas do Gdańska.