13 czerwca 2026

Pielgrzymka rowerowa do Sianowa

Dwunastą Pielgrzymkę Rowerową do Sianowa rozpoczęliśmy od tradycyjnego błogosławieństwa u stóp Matki Bożej Oliwskiej na placu przed Katedrą Oliwską o godzinie 8.00 w sobotę 13 czerwca 2026. Błogosławieństwa udzieł nam ks. biskup Piotr Przyborek.

Z Oliwy wyruszaliśmy rowerami i komunikacją miejską do Gdańska-Osowy pod stację PKM. Po krótkim odpoczynku i modlitwie, w grupach piętnastoosobowych wyruszyliśmy w kierunku Sianowa. Dłuższe postoje mieliśmy w Czeczewie oraz Pomieczyńskiej Hucie. Pielgrzymi nieśli rozmaite intencje, na postojach przed wyruszeniem w dalszą drogę odmawialiśmy dziesiątkę różańca, a punktem kulminacyjnym była Msza św. przed Sanktuarium Królowej Kaszub. Po liturgii na ołtarzu polowym przeszliśmy do kościoła, gdzie przed figurą Matki Bożej uczestniczyliśmy w Akatyście. Po modlitwie wszyscy wsiedliśmy do autokaru, który przywiózł nas do Gdańska.

ks. Wojciech

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
99 0.047849893569946