- Łącząc się z całym Kościołem módlmy się w intencji Ojca Świętego:
Wszechmogący, wieczny Boże, Twoja wola kieruje wszystkimi chwilami naszego życia, przyjmij naszą ufną modlitwę za umiłowanego Ojca Świętego Franciszka, który jednoczy się z Chrystusem cierpiącym za zbawienie świata. Prosimy Cię obdarz go zdrowiem i potrzebnymi łaskami, aby odzyskał siły i składał Ci dzięki w Twoim Kościele. Niech jego przykład miłości do ubogich i potrzebujących rozpala nasze serca zapałem Ewangelii. Spraw, aby umocniony pełnią Ducha Świętego trwał w niezachwianej wierze i nadziei, wszystkim dawał przykład cierpliwości i świadczył o Twojej miłości przez swoją pogodę ducha. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Wznieśmy nasze serca do Pana i prośmy przez wstawiennictwo Matki Bożej, by Bóg Miłosierny obdarzył naszego papieża i wszystkich chorych łaską zdrowia i złagodził ich cierpienia: Pod Twoją obronę…
- Serdecznie witamy i pozdrawiamy gości, którzy odpoczywają w Sopocie w czasie tegorocznej zimy. Życzymy dobrej pogody i udanego wypoczynku.
- Zachęcamy do modlitwy w kościołach jubileuszowych oraz do korzystania z łask odpustów. Wśród 27 świątyń na terenie naszej archidiecezji jest kościół pw. Zesłania Ducha Świętego w Sopocie - otwarty codziennie od 6.30 do 19.00. W każdy czwartek i w piątek jest też dodatkowa adoracja i spowiedź od 18.30 do 19.30.
- W naszym kościele w każdą środę po Mszy o 9.00 odbywa się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. Oprócz tego spowiedź jest codziennie 15 minut przed Mszą św. i w niedzielę na początku każdej Eucharystii.
- W sobotę rozpoczynamy już kolejny miesiąc – marzec. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o 9.00 zapraszamy na Różaniec ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
- Składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na rzecz prac związanych z remontem naszej zabytkowej kaplicy. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich, którzy wspierają nasz remont będzie celebrowana dzisiaj o godz. 18.00.
- Otwarcie kaplicy i poświecenie nowego ołtarza adoracji planowane jest na listopad br. Duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia będą Misje Święte, które odbędą się w naszej parafii w dniach 12-19 października 2025.
- Przy wyjściu ze świątyni do nabycia jest prasa katolicka.
Pobierz jako PDF