19 NIEDZIELA ZWYKŁA

10 sierpnia 2025

  • Serdecznie witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy wszystkim dobrej pogody i udanego wypoczynku.
  • W naszym kościele gościmy dzisiaj brata Łukasza Wierzchowskiego z zakonu Księży Marianów, który od kilkunastu lat posługuje jako misjonarz w Kamerunie.
  • Zapraszamy w niedziele na Msze św. o 8.00, 10.00, 12.00, 13.15 i o 19.00.
  • W dni powszednie Msze św. celebrujemy o godz. 9.00 i 18.00.
  • W naszym kościele w każdą środę po Mszy o 9.00 odbywa się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. Oprócz tego spowiedź jest codziennie 15 minut przed Mszą św. i w niedzielę na początku każdej Eucharystii.
  • W poniedziałek zapraszamy serdecznie o godz. 19.00 na kolejny „Wieczór Muzyczny u św. Andrzeja Boboli”. Najbliższy koncert dedykowany będzie Powstańcom Warszawskim i Warszawiakom. Usłyszymy Katarzynę Bąkowską – skrzypce, Annę Sawicką – wiolonczela i Franciszka Jasionowskiego - fortepian.  Po koncercie zapraszamy do parafialnej kawiarenki. Wstęp wolny.
  • Wspólnota Szkoły Ewangelizacji Światło Chrystusa z parafii Zesłania Ducha Świętego w Sopocie zaprasza w najbliższy wtorek, 12 sierpnia, po wieczornej Mszy Świętej (około godziny 19.00), na Wakacyjny Wieczór Chwały. Więcej szczegółów na plakatach.
  • We piątek 15 sierpnia obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Błogosławieństwo zbóż, ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św., które odprawimy o 8.00, 10.00, 12.00, 13.15 i 19.00.
  • Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej to także tytuł naszej zabytkowej kaplicy, która będzie na ten dzień częściowo otwarta.
  • W ostatnim czasie kaplica została poddana renowacji w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Został wykonany kapitalny remont dachu, elewacji, witraży, tynków, schodów, drzwi i posadzki. Parafia na ten cel otrzymała środki publiczne, a w ramach dodatkowego własnego wkładu zakupiła centralę wentylacyjną oraz urządzenia grzewcze, a także systemy oświetlenia i nagłośnienia. Prace restauratorskie objęły także późniejsze wyposażenie kaplicy oraz zabytkowe rzeźby z XV wieku. Odnowiona kaplica otrzyma również współczesny ołtarz adoracji, który powstaje w gdańskiej pracowni „Drapikowski Studio”. Projekt ołtarza możemy zobaczyć na planszach oraz ulotkach dostępnych przy wyjściu ze świątyni. Na ten cel można będzie można złożyć ofiarę na tacę w najbliższą piątkową uroczystość, ale także można przekazać darowiznę na konto bankowe. Zapraszamy darczyńców do napisania „Listu do Pana Boga”, zawierzając Panu Bogu siebie, rodzinę, bądź bliskich. Te szczególne listy, spisane na kartkach, zostaną umieszczone w ołtarzu adoracyjnym. Więcej informacji możemy uzyskać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  • Z racji naszego parafialnego święta w Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej zapraszamy na odpustowe spotkanie przy kawie po Mszy św. o 10.00, 12.00 i 13.15.
  • Przez cały sierpień zachęcamy do dobrowolnego daru abstynencji.
  • Za tydzień przed naszym kościołem Siostry Dominikanki będą zbierać ofiary do puszek na remont przedszkola w Nozdrzcu. Siostry posługują tam już ponad 120 lat i są jedynym przedszkolem w gminie. Przepisy bezpieczeństwa dla Dzieci zmuszają Siostry do remontu. Siostry z góry dziękują za każdą złożoną ofiarę. Bóg zapłać
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia jest prasa katolicka.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.03033185005188