WNIEBOWZIĘCIE NMP

14 sierpnia 2025

  • Serdecznie witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy wszystkim dobrej pogody i udanego wypoczynku.
  • Dzisiejsza Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej to także święto patronalne naszej zabytkowej kaplicy, która dzisiaj będzie dostępna do zwiedzania.
  • Nasza kaplica w tym roku obchodzi 155. rocznicę poświęcenia. To najstarsza świątynia w Sopocie. Od listopada ubiegłego roku została poddana gruntowej renowacji. Został wykonany kapitalny remont dachu, elewacji, witraży, tynków, schodów, drzwi i posadzki. Parafia na ten cel otrzymała środki publiczne, a w ramach dodatkowego własnego wkładu zakupiła centralę wentylacyjną oraz urządzenia grzewcze, a także systemy oświetlenia i nagłośnienia. Prace restauratorskie objęły także późniejsze wyposażenie kaplicy oraz zabytkowe rzeźby z XV wieku.
  • Już za miesiąc, w drugiej połowie  września, pojawi się nowy ołtarz adoracji, który powstaje w gdańskiej pracowni „Drapikowski Studio”. Projekt ołtarza możemy zobaczyć na planszach ustawionych w kaplicy oraz na ulotkach dostępnych przy wyjściu ze świątyni.
  • Za dwa miesiące, w dniach 18-26 października, w naszej parafii odbędą się misje święte, co będzie nie tylko duchowym przygotowaniem do ponownego otwarcia kaplicy, ale jest to zaproszenie do odnowy duchowej świątyni, jaką jest każdy z nas na mocy sakramentu chrztu świętego.
  • Najważniejsze wydarzenie dokona się za 3 miesiące, w poniedziałek 10 listopada, kiedy to ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Gdański dokona poświęcenie nowego ołtarza adoracji i inaugurując po remoncie całoroczną adorację Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy.
  • Ofiary składane dzisiaj na tace będą przeznaczone na dokończenie prac remontowych naszej kaplicy. Dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne i modlitewne tego dzieła.
  • Zapraszamy darczyńców do napisania „Listu do Pana Boga”, zawierzając Panu Bogu siebie, rodzinę, bądź bliskich. Te szczególne listy, spisane na kartkach, zostaną umieszczone w ołtarzu adoracyjnym. Więcej informacji możemy uzyskać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  • Z racji naszego parafialnego święta Akcja Katolicka zaprasza do naszej kawiarenki na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie po Mszy św. o 10.00, 12.00 i 13.15.
  • Dzisiaj przypada 105. rocznica Bitwy Warszawskiej, która przeszła do historii pod nazwą Cudu nad Wisłą. Dlatego ten dzień jest również Świętem Wojska Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
  • Przez cały sierpień zachęcamy do dobrowolnego daru abstynencji.
  • W najbliższą niedzielę przed naszym kościołem Siostry Dominikanki będą zbierać ofiary do puszek na remont przedszkola w Nozdrzcu ma Podkarpaciu, gdzie Siostry posługują od ponad 120 lat, a przepisy bezpieczeństwa dla dzieci zmuszają siostry do remontu.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia jest prasa katolicka.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.030938148498535