33. NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada 2025

  • Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w poświęceniu nowego ołtarza i w otwarciu naszej kaplicy po renowacji. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym, którzy przygotowali liturgię, w nią się zaangażowali; dziękujemy zespołowi muzycznemu „Invictus” wraz z panią organistką Pauliną, służbie liturgicznej i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w uroczystą celebrę. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim dobrodziejom, którzy materialnie i modlitewnie wsparli dzieło renowacji. Niech dobry Bóg nagrodzi wszystkich obfitym błogosławieństwem.
  • Od 11 listopada nasza kaplica otwarta jest jako miejsce całorocznej i całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy codziennie od 9.30, a w niedzielę od 14.00 do 17.30.
  • Dzisiaj przeżywamy po raz IX Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do refleksji dotyczącej obecności ubogich wokół nas, ale i do konkretnych działań miłosierdzia. Zapraszamy tych, którzy doświadczają ubóstwa materialnego w dniu dzisiejszym do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Gomółki 9 w Gdańsku). W programie o 14.00 - adoracja i okazja do spowiedzi; o 15.00 - koronka do Bożego Miłosierdzia i Eucharystia w intencji ubogich i z ubogimi pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki. O godz. 16.15 będzie obiad z ubogimi w domu parafialnym. Dostępne będą punkty pomocowe: opieka medyczna, pracownik socjalny, fryzjer. Będzie możliwość otrzymania odzieży oraz paczki żywnościowej.
  • W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, we wtorek bł. Karoliny Kózkówny, w czwartek św. Rafała Kalinowskiego, w piątek Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (jest to światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego), a w sobotę św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej.
  • W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o 12.00 dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. otrzymają poświęcone modlitewniki.
  • Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla. Papież Leon zaprasza wszystkich młodych na całym świecie do wspólnego, aczkolwiek lokalnego świętowania oraz przeżywania radości wiary. Diecezjalne Święto Młodych w naszej archidiecezji rozpocznie się Mszą św. sprawowaną przez bp. Piotra o godz. 16.00 w katedrze oliwskiej. Po Eucharystii, w auli Jana Pawła II rozpocznie się część formacyjno-integracyjna. Zapraszamy wszystkich młodych.
  • Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zebraliśmy i przekazaliśmy na wsparcie chrześcijan w Nigerii 3 337 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • Urząd Miasta Sopot zaprasza mieszkańców naszego miasta na spotkanie na temat bezpieczeństwa. Dwugodzinne spotkanie będzie składać się z dwóch części: szkoleniowej oraz warsztatowej, podczas której będzie można porozmawiać indywidualnie o swoich obawach z przedstawicielami lokalnych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w mieście. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 listopada w godz. 11.00-13.00 z Szkole Podstawowej nr 8, ul. Golca 8 na sali gimnastycznej.
  • Po rocznej przerwie zapraszamy w niedziele po Mszy św. o 10.00 i 12.00 do naszej parafialnej kawiarenki.
  • Przy wyjściu ze świątyni do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  • Pomódlmy się w za zmarłych naszych parafian, zmarłych z naszych rodzin, a szczególnie poległych w obronie naszej Ojczyzny. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.058686017990112