IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2026

  • Rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne do służby Bożej w Kościele. Modlimy się zwłaszcza o dobre powołania kapłańskie do posługi w Archidiecezji Gdańskiej. W związku z tym dzisiaj gościmy w naszym kościele kleryka Gdańskiego Seminarium Duchownego, który podzieli się z nami świadectwem swojej drogi odkrywania powołania ku kapłaństwu.
  • Dzisiaj obchodzona jest w naszej Ojczyźnie Niedziela Modlitw za Kierowców. W związku z ze zbliżającym się długim weekendem majowym modlimy się o bezpieczeństwo na drogach i roztropność dla kierowców.
  • Dzisiaj w naszym kościele jest możliwość wsparcia pomorskich Hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Ofiary na ten cel będzie można składać do puszek znajdujących się u wolontariuszy. Za wszelką hojność bardzo dziękujemy.
  • Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać p po Mszy św. o godz. 18.00.
  • W piątek 1. maja modlić się będziemy szczególnie za ludzi pracy przez wstawiennictwo św. Józefa, rzemieślnika.
  • 1. maja to równocześnie pierwszy piątek miesiąca; spowiedź w tym dniu będzie od 8.30 do 9.00 i od 17.30 do 18.00 oraz w czasie wieczornej adoracji od 19.00 do 19.30.
  • Mając na uwadze duchowe dobro wiernych, metropolita gdański abp Tadeusz Wojda, udziela wszystkim wiernym przebywającym na terenie archidiecezji gdańskiej 1 maja 2026 r., dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. Osoby chcące skorzystać ze zwolnienia, zobowiązuje się do odmówienia modlitwy "Ojcze nasz" w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  • W sobotę 2 maja będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą celebrowane jak w niedzielę.
  • Jest to równocześnie pierwsza sobota miesiąca, stąd zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – odmówimy go po Mszy św. o godz. 10.00.
  • W przyszłą niedzielę o. Zygmunt Niedźwiedź, z Zakonu Kamilianów, pracujący na Kaukazie od 23 lat, będzie podczas każdej Mszy św. głosił kazania, a potem kwestował przed kościołem na rzecz Centrum dla Niepełnosprawnych w Kutaisi w Gruzji.
  • Zapraszamy do indywidulanej modlitwy w naszej kaplicy, która jako miejsce całorocznej adoracji Najświętszego Sakramentu otwarta jest w dni powszednie po Mszy św. o 9.00, a w niedziele od 14.00. Zakończenie adoracji o 17.30.
  • Przy wyjściu ze świątyni do nabycia jest prasa katolicka.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
94 0.030948877334595